Description
FEATURES-26″ blued steelium barrel-Xtra grain walnut stock-Bronze receiver-Blink technology-Optima-Bore HP choke-Kick-Off recoil reduction system
FEATURES-26″ blued steelium barrel-Xtra grain walnut stock-Bronze receiver-Blink technology-Optima-Bore HP choke-Kick-Off recoil reduction system
| Weight | 9.55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.2 × 12.6 × 4 in |
| dimension | 4.00 X 12.60 X 41.20 |
| swivels_studs | YES |
| upc | 082442582276 |
| incl_cyl_tube | Y |
| incl_skeet_tube | N |
| incl_imp_cyl_tube | N |
| incl_modified_tube | Y |
| metal_color | BLUED |
| incl_imp_mod_tube | N |
| incl_full_tube | Y |
| includes_x-full_tube | N |
| internal_choke_tubes_y | Y |
| stock_style | FIELD |
| other_features | GAS PISTON ACTION |
| stock_color | WOOD |
| stock_material | WALNUT |
| recoil_pad | Y |
| montecarlo | N |
| checkering | Y |
| overall_length_in_inches | 46.0000 |
| barrel_length_in_inches | 26.0000 |
| metal_finish | COLORED |
| weight | 6.7 |
| max_chamber_size | 3" |
| action_type | SEMI-AUTO |
| gauge | 20 |
| part_number | J40AY26 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.