Additional information
| Weight | 9.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 45.1 × 11.3 × 4.3 in |
| dimension | 4.25 X 11.25 X 45.05 |
| sights | N |
| upc | 4046654112153 |
| swivel_studs | N |
| recoil_pad | N |
| checkering | Y |
| type_of_rifle | SPORTING RIFLE |
| metal_color | BLUED |
| weight_in_pounds | 6.4 |
| stock_color | WOOD |
| hinged_floorplate | N |
| left_handed_rifle | Y |
| detachable_magazine | Y |
| magazine_capacity | 5.0000 |
| overall_length_in_inches | 37.8000 |
| barrel_length_in_inches | 20.0000 |
| stock_material | WALNUT |
| metal_finish | BLUED |
| rate_of_twist | 1:16.5" |
| type_action | BOLT |
| caliber | .22 LONG RIFLE |
| other_features | HEAVY BARREL, |
| part_number | 015615 |
| Brand |







Reviews
There are no reviews yet.