Additional information
| Weight | 9.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 11.3 × 4.4 in |
| dimension | 4.35 X 11.25 X 46.00 |
| sights | N |
| upc | 4046654112214 |
| swivel_studs | N |
| recoil_pad | N |
| checkering | Y |
| type_of_rifle | SPORTING RIFLE |
| metal_color | BLUED |
| weight_in_pounds | 6.2 |
| stock_color | WOOD |
| hinged_floorplate | N |
| other_features | 1/2X28" THREADED HEAVY BARREL, |
| detachable_magazine | Y |
| magazine_capacity | 5.0000 |
| overall_length_in_inches | 35.5000 |
| barrel_length_in_inches | 18.0000 |
| stock_material | WALNUT |
| metal_finish | BLUED |
| rate_of_twist | 1:9" |
| type_action | BOLT |
| caliber | .17HMR |
| part_number | 015620 |
| Brand |







Reviews
There are no reviews yet.