Description
FEATURES-Mossy Oak Break-Up Infinity/Tan-Heavy-duty 1″ webbing-Non-slip neoprene shoulder pad-Fully adjustable-1″ swivels tested to 300 lbs.
FEATURES-Mossy Oak Break-Up Infinity/Tan-Heavy-duty 1″ webbing-Non-slip neoprene shoulder pad-Fully adjustable-1″ swivels tested to 300 lbs.
| Weight | 0.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.1 × 4.9 × 1.1 in |
| dimension | 1.05 X 4.90 X 20.15 |
| material | NYLON W/NEOPRENE RUBBER PAD |
| color | MOSSY OAK BREAKUP INFINITY |
| swivel_width | 1" |
| padded | N |
| sling_adj_buckle | Y |
| locking_loop_style | N |
| upc | 026509083665 |
| part_number | 8366 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.