Description
FEATURES-Padded non-slip textured, elastic cartridge loops-Thumb loop for comfort & easy adjustment-Metal sling swivels included-Black
FEATURES-Padded non-slip textured, elastic cartridge loops-Thumb loop for comfort & easy adjustment-Metal sling swivels included-Black
| Weight | 0.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.4 × 3.8 × 1.4 in |
| dimension | 1.45 X 3.80 X 17.40 |
| other_features | INCLUDES QD SWIVELS |
| material | PADDED CORDURA NYLON |
| color | BLACK |
| swivel_width | 1.25" |
| padded | Y |
| sling_adj_buckle | Y |
| locking_loop_style | N |
| upc | 023614843580 |
| part_number | 122199925 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.