Description
FEATURES-Satin finished stainless steel blades-Stainless steel lockback-Stainless steel pocket clip-Stamped brass Cattleman logo in handle-Blade: 2.5″-Closed: 3.5″
$19.99
LOCKBACK 2.5″ BLADE W/ CLIP
19 in stock
FEATURES-Satin finished stainless steel blades-Stainless steel lockback-Stainless steel pocket clip-Stamped brass Cattleman logo in handle-Blade: 2.5″-Closed: 3.5″
| Weight | 0.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.5 × 1.6 × 0.9 in |
| dimension | 0.90 X 1.55 X 4.50 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 2.5" |
| handle_material | STAINLESS STEEL |
| handle_color | STAINLESS MATTE |
| open_length | 6.0000 |
| closed_length | 3.5000 |
| weight | 0.0000 |
| other_features | SATIN FINISHED BLADE, STAMPED |
| upc | 892550001879 |
| part_number | CC0016 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.