Description
FEATURES-3″ Blade-Hardwood handle-Includes a leather belt sheath-Overall Length: 7″
$24.30
FOLDING HUNTER 3″ BLADE WOOD
Out of stock
FEATURES-3″ Blade-Hardwood handle-Includes a leather belt sheath-Overall Length: 7″
| Weight | 0.28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.4 × 4.7 × 1.2 in |
| dimension | 1.20 X 4.70 X 9.35 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 3" |
| handle_material | HARDWOOD |
| handle_color | BLACK/BROWN |
| open_length | 7.0000 |
| closed_length | 4.0000 |
| weight | 0.0000 |
| other_features | POCKET CLIP, THUMB STUD |
| upc | 023614843283 |
| part_number | 3220231 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.