Description
FEATURES:-Folding Drop Point Knife-Stainless Steel Blade-Hardwood Handle-Buckmark Inlay-Leather Sheath
$25.56
3″ BLADE HARDWOOD W/SHEATH
Out of stock
FEATURES:-Folding Drop Point Knife-Stainless Steel Blade-Hardwood Handle-Buckmark Inlay-Leather Sheath
| Weight | 0.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.3 × 4.7 × 1.6 in |
| dimension | 1.65 X 4.70 X 9.30 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 3.15" |
| handle_material | HARDWOOD |
| handle_color | BLACK/BROWN |
| open_length | 7.0000 |
| closed_length | 0.0000 |
| weight | 0.0000 |
| other_features | INCLUDES LEATHER SHEATH |
| upc | 023614489009 |
| part_number | 3220271 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.