Description
FEATURES:-Caliber: 12 Gauge-Barrel: 26″-Camo stock-4 round capacity-Overall length: 47″-Weight: 7.5 lbs
FEATURES:-Caliber: 12 Gauge-Barrel: 26″-Camo stock-4 round capacity-Overall length: 47″-Weight: 7.5 lbs
| Weight | 9.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.3 × 9.3 × 3 in |
| dimension | 3.00 X 9.25 X 37.30 |
| stock_style | FIELD |
| upc | 023614743255 |
| incl_skeet_tube | N |
| incl_imp_cyl_tube | Y |
| incl_modified_tube | Y |
| metal_color | FLAT DARK EARTH |
| incl_imp_mod_tube | N |
| incl_full_tube | Y |
| includes_x-full_tube | N |
| internal_choke_tubes_y | Y |
| swivels_studs | YES |
| stock_color | CAMOFLAGE |
| other_features | ACTIVE VALVE GAS SYSTEM, |
| stock_material | SYNTHETIC |
| recoil_pad | Y |
| montecarlo | N |
| checkering | Y |
| overall_length_in_inches | 47.0000 |
| barrel_length_in_inches | 26.0000 |
| metal_finish | COLORED |
| weight | 7.5 |
| max_chamber_size | 3.5" |
| action_type | SEMI-AUTO |
| gauge | 12 |
| part_number | 011428205 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.