Description
FEATURES:-5 round capacity-Black blade front sight-Fixed rear sight-Synthetic grip-Stainless steel frame & cylinder-Satin stainless finish-Double action only
FEATURES:-5 round capacity-Black blade front sight-Fixed rear sight-Synthetic grip-Stainless steel frame & cylinder-Satin stainless finish-Double action only
| Weight | 2.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.4 × 7.1 × 2.4 in |
| dimension | 2.45 X 7.15 X 12.40 |
| weight_in_ounces | 23.0000 |
| upc | 022188636901 |
| cylinder_capacity | 5.0000 |
| frame_color | STAINLESS |
| hammer_type | CONCEALED |
| trigger_type | TARGET-312" |
| drilled_and_tapped | N |
| barrel_length_in_inches | 2.1250 |
| no_sale_to_guam | NO SALE TO GUAM |
| sight_type | FIXED |
| grips_material | RUBBER |
| barrel_finish | STAINLESS |
| frame_designation | J FRAME |
| caliber | .357MAG/.38SPL |
| no_direct_ship_to_california | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| no_sale_to_virgin_islands | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
| no_sale_to_puerto_rico | NO SALE TO PUERTO RICO |
| part_number | 163690 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.