Description
FEATURES:-1050 Carbon steel blade-Weight: 15.8 oz.
FEATURES:-1050 Carbon steel blade-Weight: 15.8 oz.
| Weight | 1.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.6 × 7.1 × 0.4 in |
| dimension | 0.35 X 7.10 X 16.60 |
| blade_material | CARBON STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 14" |
| handle_material | STEEL |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 14.0000 |
| closed_length | 0.0000 |
| weight | 15.8000 |
| upc | 705442013723 |
| part_number | 80TEMPZ |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.