Description
FEATURES-German SS Blade-Durable Polypropylene handle-Secure-Ex® Sheath-Weight: 2.2 oz-Overall Length: 8.5″
FEATURES-German SS Blade-Durable Polypropylene handle-Secure-Ex® Sheath-Weight: 2.2 oz-Overall Length: 8.5″
| Weight | 0.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.9 × 2.3 × 1.6 in |
| dimension | 1.60 X 2.30 X 9.85 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 4" |
| handle_material | POLYMER |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 8.5000 |
| closed_length | 0.0000 |
| weight | 2.2000 |
| upc | 705442006855 |
| part_number | 20CBL |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.