Additional information
| Weight | 0.55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.8 × 4.3 × 1.9 in |
| dimension | 1.95 X 4.30 X 6.75 |
| blade_material | CARBON STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 3.25" |
| handle_material | ALUMINUM |
| handle_color | PURPLE |
| open_length | 7.7500 |
| closed_length | 4.5000 |
| weight | 4.2000 |
| other_features | DUAL ACTION OTF, D2 STEEL, |
| upc | 099654026498 |
| part_number | PURCTLWDNS |
| Brand |







Reviews
There are no reviews yet.