Description
The Citadel Boss 25 features a tough synthetic stock, chrome lined barrel, textured grip forend, picatinny rail and fully-adjustable folding sights. Includes 5 chokes and two 5-round detachable magazines.
The Citadel Boss 25 features a tough synthetic stock, chrome lined barrel, textured grip forend, picatinny rail and fully-adjustable folding sights. Includes 5 chokes and two 5-round detachable magazines.
| Weight | 10.950 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.000 × 10.250 × 3.000 in |
| upc | 682146859317 |
| Brand | |
| finish | USA Flag Cerakote |
| stock | SYNTHETIC |
| caliber_or_gauge | 12 GAUGE |
| color | Red, White, Blue |
| firearm_action | SEMI-AUTO |
| chamber | 3" |
| drilled_or_tapped | false |
| magazine | 2 5 rd. |
| sights | Flip Up Adjustable Sights |
| capacity | 5 + 1 |
| barrel_length | 18.7500 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.