Description
Tactical 12 gauge pump shotgun with an 18.5” barrel and 4+1 capacity. Includes a checkered synthetic stock and forend. Features a fixed fiber optic front sight and picatinny rail for adding a rear optic. This model has a nickel finish.
Tactical 12 gauge pump shotgun with an 18.5” barrel and 4+1 capacity. Includes a checkered synthetic stock and forend. Features a fixed fiber optic front sight and picatinny rail for adding a rear optic. This model has a nickel finish.
| Weight | 7.850 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.500 × 7.250 × 3.000 in |
| upc | 8053800941365 |
| Brand | |
| capacity | 4 + 1 |
| barrel_length | 18.5 |
| finish | NICKEL |
| stock | SYNTHETIC |
| color | SILVER |
| caliber_or_gauge | 12 GAUGE |
| chamber | 3" |
| drilled_or_tapped | false |
| magazine | |
| grip | Black Synthetic |
| firearm_action | Pump Action |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.