Description
FEATURES-Remington 870 12 gauge-Ramped front sight-Length: 18.5″-Cylinder choke-Black matte-Constructed from certified ordinance grade 4140 steel with chrome lined bores**DOES NOT FIT REMINGTON TACTICAL 870**
$246.49
BARREL 18.5″ FRONT SIGHT CYL
7 in stock
FEATURES-Remington 870 12 gauge-Ramped front sight-Length: 18.5″-Cylinder choke-Black matte-Constructed from certified ordinance grade 4140 steel with chrome lined bores**DOES NOT FIT REMINGTON TACTICAL 870**
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.9 × 6.3 × 1.8 in |
| dimension | 1.75 X 6.30 X 32.85 |
| finish | BLUED MATTE |
| maximum_chamber_size | 3" |
| chokes_included | CYLINDER |
| gauge | 12.0000 |
| barrel_length_in_inches | 18.5000 |
| ventilated_rib | N |
| internal_chokes | Y |
| fully_rifled | N |
| other_features | NON VENT RIBBED WITH RAMPED |
| upc | 723189870041 |
| part_number | 87004 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.