Description
FEATURES:-Caliber: 12 Gauge-Barrel: 24″-MOD Choke-Red fluorescent front sight/brass center bead
$263.99
12GA 3″ 24″VR W/MOD TUBE
Out of stock
FEATURES:-Caliber: 12 Gauge-Barrel: 24″-MOD Choke-Red fluorescent front sight/brass center bead
| Weight | 2.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.3 × 5.8 × 1.8 in |
| dimension | 1.80 X 5.75 X 31.30 |
| finish | BLUED MATTE |
| maximum_chamber_size | 3" |
| chokes_included | MODIFIED |
| gauge | 12.0000 |
| barrel_length_in_inches | 26.0000 |
| ventilated_rib | Y |
| internal_chokes | Y |
| fully_rifled | N |
| other_features | MADE FROM 4140 STEEL,CHROMED |
| upc | 723189870010 |
| part_number | 87001 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.