Additional information
| Weight | 13.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.8 × 11.3 × 3.6 in |
| dimension | 3.60 X 11.25 X 38.75 |
| swivels_studs | YES |
| upc | 023614740735 |
| incl_skeet_tube | N |
| incl_imp_cyl_tube | Y |
| incl_modified_tube | Y |
| metal_color | BLACK |
| incl_imp_mod_tube | N |
| incl_full_tube | Y |
| includes_x-full_tube | N |
| internal_choke_tubes_y | Y |
| stock_style | FIELD |
| gauge | 12 |
| stock_color | BLACK |
| stock_material | SYNTHETIC |
| recoil_pad | Y |
| montecarlo | N |
| checkering | Y |
| overall_length_in_inches | 49.2500 |
| barrel_length_in_inches | 28.0000 |
| metal_finish | BLUED |
| weight | 7 |
| max_chamber_size | 3" |
| action_type | SEMI-AUTO |
| part_number | 011700304 |
| Brand |







Reviews
There are no reviews yet.