Description
BARREL -Vector Pro lengthened forcing cones-Five Invector-DS extendedchoke tubesACTION -Fire Lite mechanical trigger systemSTOCK -Grade III/IV walnut, glossfinish-Inflex II Technologyrecoil padFEATURES-HiViz Pro Comp Sight-Ivory mid-bead
BARREL -Vector Pro lengthened forcing cones-Five Invector-DS extendedchoke tubesACTION -Fire Lite mechanical trigger systemSTOCK -Grade III/IV walnut, glossfinish-Inflex II Technologyrecoil padFEATURES-HiViz Pro Comp Sight-Ivory mid-bead
| Weight | 11.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.6 × 10.2 × 3.6 in |
| dimension | 3.55 X 10.20 X 36.60 |
| swivels_studs | NO |
| upc | 023614400684 |
| incl_skeet_tube | Y |
| incl_imp_cyl_tube | Y |
| incl_modified_tube | Y |
| metal_color | BI-TONE |
| incl_imp_mod_tube | Y |
| incl_full_tube | Y |
| includes_x-full_tube | N |
| internal_choke_tubes_y | Y |
| stock_style | ADJUSTABLE COMB |
| gauge | 12 |
| stock_color | WOOD |
| stock_material | WALNUT |
| recoil_pad | Y |
| montecarlo | N |
| checkering | Y |
| overall_length_in_inches | 50.0000 |
| barrel_length_in_inches | 32.0000 |
| metal_finish | BLUED |
| weight | 7.62 |
| max_chamber_size | 3" |
| action_type | OVER/UNDER |
| part_number | 0136243009 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.