Additional information
| Weight | 10.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.9 × 9.9 × 3.5 in |
| dimension | 3.50 X 9.90 X 37.85 |
| swivels_studs | YES |
| upc | 082442967509 |
| light_modified | N |
| incl_cyl_tube | Y |
| incl_skeet_tube | N |
| incl_imp_cyl_tube | N |
| incl_modified_tube | Y |
| metal_color | CAMOFLAGE |
| incl_imp_mod_tube | N |
| incl_full_tube | Y |
| includes_x-full_tube | N |
| internal_choke_tubes_y | Y |
| stock_style | FIELD |
| other_features | BLINK ACTION |
| stock_color | CAMOFLAGE |
| stock_material | SYNTHETIC |
| recoil_pad | Y |
| montecarlo | N |
| checkering | Y |
| overall_length_in_inches | 46.0000 |
| barrel_length_in_inches | 26.0000 |
| metal_finish | CAMO |
| weight | 7.8 |
| max_chamber_size | 3.5" |
| action_type | SEMI-AUTO |
| gauge | 12 |
| part_number | J42XS16 |
| Brand |






Reviews
There are no reviews yet.