Description
FEATURES:-Caliber: .410 Gauge-Barrel: 26″-Walnut Stock-Ivory bead front sight-Overall length: 43.75″-Weight: 7.06 lbs
FEATURES:-Caliber: .410 Gauge-Barrel: 26″-Walnut Stock-Ivory bead front sight-Overall length: 43.75″-Weight: 7.06 lbs
| Weight | 8.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.9 × 10.1 × 3.6 in |
| dimension | 3.60 X 10.10 X 36.90 |
| swivels_studs | NO |
| upc | 023614736714 |
| light_modified | N |
| incl_cyl_tube | N |
| incl_skeet_tube | N |
| incl_imp_cyl_tube | Y |
| incl_modified_tube | Y |
| metal_color | BI-TONE |
| incl_imp_mod_tube | N |
| incl_full_tube | Y |
| includes_x-full_tube | N |
| internal_choke_tubes_y | Y |
| stock_style | FIELD |
| other_features | ENGRAVED SILVER RECEIVER |
| stock_color | WOOD |
| stock_material | WALNUT |
| recoil_pad | Y |
| montecarlo | N |
| checkering | Y |
| overall_length_in_inches | 43.7500 |
| barrel_length_in_inches | 26.0000 |
| metal_finish | BLUED |
| weight | 7.06 |
| max_chamber_size | 3" |
| action_type | OVER/UNDER |
| gauge | .410 BORE |
| part_number | 018165914 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.