Description
FEATURES-Caliber: .270 Winchester-Barrel: 22″-Twist: 1:10″-Walnut Stock-Combat white dot sights-4-round capacity-Overall Length: 43″-Weight: 7lbs 4 oz
FEATURES-Caliber: .270 Winchester-Barrel: 22″-Twist: 1:10″-Walnut Stock-Combat white dot sights-4-round capacity-Overall Length: 43″-Weight: 7lbs 4 oz
| Weight | 8.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 51.9 × 12.1 × 3.4 in |
| dimension | 3.45 X 12.05 X 51.90 |
| sights | Y |
| upc | 023614068075 |
| swivel_studs | Y |
| recoil_pad | Y |
| checkering | Y |
| type_of_rifle | SPORTING RIFLE |
| metal_color | BI-TONE |
| weight_in_pounds | 7.25 |
| stock_color | WOOD |
| hinged_floorplate | N |
| other_features | SATIN NICKEL FINISH ON RECVR, |
| detachable_magazine | Y |
| magazine_capacity | 4.0000 |
| overall_length_in_inches | 43.0000 |
| barrel_length_in_inches | 22.0000 |
| stock_material | WALNUT |
| metal_finish | STAINLESS |
| rate_of_twist | 1:10" |
| type_action | LEVER |
| caliber | .270 WINCHESTER |
| part_number | 034018124 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.