Description
FEATURES:-Constructed of high-quality 2″ wide nylon webbing-Elastic straps holds 15 extra shells-Attaches to standard sling swivels w/ durable steel spring hooks
FEATURES:-Constructed of high-quality 2″ wide nylon webbing-Elastic straps holds 15 extra shells-Attaches to standard sling swivels w/ durable steel spring hooks
| Weight | 0.56 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.1 × 5.8 × 2.2 in |
| dimension | 2.20 X 5.75 X 9.10 |
| other_features | 2" WIDE NYLON WEBBING |
| material | NYLON WEBBING |
| color | BLACK |
| swivel_width | N/A |
| padded | N |
| sling_adj_buckle | Y |
| locking_loop_style | N |
| upc | 648018004650 |
| part_number | 43SS15BK |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.