Additional information
| Weight | 10.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.9 × 9.9 × 3.5 in |
| dimension | 3.50 X 9.90 X 37.95 |
| stock_style | FIELD |
| upc | 082442948171 |
| incl_skeet_tube | N |
| incl_imp_cyl_tube | Y |
| incl_modified_tube | Y |
| metal_color | BLACK |
| incl_imp_mod_tube | Y |
| incl_full_tube | N |
| includes_x-full_tube | N |
| internal_choke_tubes_y | Y |
| swivels_studs | YES |
| stock_color | BLACK |
| other_features | GAS PISTON ACTION |
| stock_material | WALNUT |
| recoil_pad | Y |
| montecarlo | N |
| checkering | Y |
| overall_length_in_inches | 50.0000 |
| barrel_length_in_inches | 30.0000 |
| metal_finish | COLORED |
| weight | 7.7 |
| max_chamber_size | 3" |
| action_type | SEMI-AUTO |
| gauge | 12 |
| part_number | J42CJ10 |
| Brand |







Reviews
There are no reviews yet.