Description
FEATURES-Black-Heavy-duty neoprene sling-Rugged spandex binding lasts over time-Swivels tested to 300 lbs.
FEATURES-Black-Heavy-duty neoprene sling-Rugged spandex binding lasts over time-Swivels tested to 300 lbs.
| Weight | 0.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.1 × 3.6 × 1.4 in |
| dimension | 1.40 X 3.65 X 20.05 |
| material | CLOSED CELL NEOPRENE |
| color | BLACK |
| swivel_width | 1.25" |
| padded | N |
| sling_adj_buckle | Y |
| locking_loop_style | N |
| upc | 026509082118 |
| part_number | 8211 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.