Description
FEATURES:-Nubuck leather face w/ accent stitching-Noise eliminating back-Tacky gripping dots-1.25″ Heavy-duty webbing-Heavy-duty swivels tested to 300 lbs
FEATURES:-Nubuck leather face w/ accent stitching-Noise eliminating back-Tacky gripping dots-1.25″ Heavy-duty webbing-Heavy-duty swivels tested to 300 lbs
| Weight | 0.65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.1 × 4.1 × 1.2 in |
| dimension | 1.20 X 4.10 X 20.15 |
| other_features | ONE HAND QUICK ADJUSTING |
| material | NYLON W/NEOPRENE RUBBER PAD |
| color | BLACK |
| swivel_width | 1.25" |
| padded | Y |
| sling_adj_buckle | Y |
| locking_loop_style | N |
| upc | 026509083429 |
| part_number | 8342 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.