Additional information
| Weight | 3.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.1 × 3.8 × 3.9 in |
| dimension | 3.95 X 3.75 X 23.10 |
| ar-15_accessory | Y |
| other_features | M4E1 THREADED UPPER RECEIVER |
| caliber | .223/5.56 NATO |
| barrel_length_in_inches | 11.5 |
| rate_of_twist | 1:7" |
| barrel_material | CHROME |
| barrel_finish | MATTE BLACK |
| upc | 815421027754 |
| part_number | APAR700702M29 |
| Brand |






Reviews
There are no reviews yet.