Additional information
| Weight | 4.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.4 × 4.1 × 4.3 in |
| dimension | 4.25 X 4.15 X 30.40 |
| ar-15_accessory | Y |
| other_features | STANDARD AR15 UPPER RECEIVER |
| caliber | .223/5.56 NATO |
| barrel_length_in_inches | 16 |
| rate_of_twist | 1:7" |
| barrel_material | CHROME |
| barrel_finish | MATTE BLACK |
| upc | 840014604531 |
| part_number | APAR502505M65 |
| Brand |






Reviews
There are no reviews yet.