Description
FEATURES-Stainless steel bolsters-Antique shield recessed in a smooth pink bone handle-Satin finished stainless steel blade-Closed: 2.75″-Blade: 2.5″
$19.99
PEANUT 2-BLADE PINK BONE HNDLS
5 in stock
FEATURES-Stainless steel bolsters-Antique shield recessed in a smooth pink bone handle-Satin finished stainless steel blade-Closed: 2.75″-Blade: 2.5″
| Weight | 0.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.6 × 1.6 × 0.9 in |
| dimension | 0.85 X 1.60 X 4.55 |
| blade_material | CARBON STEEL |
| number_of_blades | 2 |
| blade_length | 2.5" |
| handle_material | BONE |
| handle_color | PINK |
| open_length | 0.0000 |
| closed_length | 2.7500 |
| weight | 0.0000 |
| other_features | STAINLESS STEEL BOLSTERS, |
| upc | 815949011877 |
| part_number | RP0006P |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.