Description
FEATURES:-1065 Carbon steel satin finished blades-Bone handles in Coffee brown-Nickel silver bolsters
$30.99
BACK TRAPPER 3.25″ COFFEE HNDL
9 in stock
FEATURES:-1065 Carbon steel satin finished blades-Bone handles in Coffee brown-Nickel silver bolsters
| Weight | 0.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.6 × 1.6 × 0.9 in |
| dimension | 0.95 X 1.60 X 4.55 |
| blade_material | CARBON STEEL |
| number_of_blades | 2 |
| blade_length | 3.25" |
| handle_material | JIGGED BONE |
| handle_color | BURL WOOD |
| open_length | 4.1800 |
| closed_length | 3.2500 |
| weight | 0.0000 |
| other_features | 2-BLADE TRAPPER, BONE HANDLE |
| upc | 815949013215 |
| part_number | RP0004CBBB |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.