Description
FEATURES-D2 steel fixed blade w/ stonewashed finish-G10 handles-Custom molded sheath
$56.99
BLADE 3.5″ CLIP POINT D2 STEEL
2 in stock
FEATURES-D2 steel fixed blade w/ stonewashed finish-G10 handles-Custom molded sheath
| Weight | 0.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.6 × 3.4 × 1.3 in |
| dimension | 1.30 X 3.45 X 8.55 |
| blade_material | CARBON STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 3.5" |
| handle_material | G-10 COMPOSITE |
| handle_color | COYOTE TAN |
| open_length | 7.5000 |
| closed_length | 0.0000 |
| weight | 0.0000 |
| other_features | D2 STEEL, 7.5" OVERALL LENGTH, |
| upc | 815949013208 |
| part_number | AB004T |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.