Additional information
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 7.5 × 1.8 in |
| dimension | 1.75 X 7.50 X 24.30 |
| material | HIGH STRENGTH CARBON COMPOSITE |
| color | ORANGE/WHITE |
| straightness_factor_plus | .003" |
| weight_tolerance_plus | 1.0 GR |
| product_type | ARROWS |
| mechanical | N |
| fixed | N |
| grain | 18.96 GRAINS PER INCH |
| other_features | RPS INSERTS, HIGH STRENGTH |
| upc | 723560300778 |
| part_number | 230077 |
| Brand |






Reviews
There are no reviews yet.