Additional information
| Weight | 0.55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.5 × 3.4 × 1.5 in |
| dimension | 1.50 X 3.35 X 33.60 |
| material | 4MM CARBON CORE W/ 7075 JACKET |
| color | DIAMOND PLATED |
| straightness_factor_plus | .003" |
| product_type | ARROWS |
| mechanical | N |
| fixed | N |
| grain | 9.8 GRAINS PER INCH |
| diameter | 4MM |
| other_features | 4MM FMJ OFFERS MOST PENETRATON |
| upc | 723560301560 |
| part_number | 430156 |
| Brand |





Reviews
There are no reviews yet.