Description
FEATURES:Color: NaturalMaterial: LeatherStyle: Inside waistbandAttachment Style: ClipFits: 1911 5″, Colt Govt model .45 Commander Kimber compact 45, CDP, PRO CRY
FEATURES:Color: NaturalMaterial: LeatherStyle: Inside waistbandAttachment Style: ClipFits: 1911 5″, Colt Govt model .45 Commander Kimber compact 45, CDP, PRO CRY
| Weight | 0.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.5 × 5.5 × 1.9 in |
| dimension | 1.90 X 5.50 X 7.50 |
| product_type | INSIDE WAIST BAND HOLSTER |
| application | 1911 5" |
| material | LEATHER |
| color | NATURAL |
| mfg_size | N/A |
| right_hand | Y |
| left_hand | N |
| ambidextrous | N |
| other_features | IWB TUCKABLE/ADJ CANT/OPEN MUZ |
| upc | 792695305309 |
| part_number | 106NA85Z0 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.