Description
FEATURES:-Bare bones minimum IWB holster built from black saddle leather-Precision molded contours provide the weapon retention-The top is reinforced to ease re-holstering & the powder coated spring clip holds it securely to your belt
FEATURES:-Bare bones minimum IWB holster built from black saddle leather-Precision molded contours provide the weapon retention-The top is reinforced to ease re-holstering & the powder coated spring clip holds it securely to your belt
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.4 × 6.1 × 2.1 in |
| dimension | 2.15 X 6.15 X 9.35 |
| product_type | INSIDE WAIST BAND HOLSTER |
| application | S&W J-FRAME & SIMILAR 2" BBL. |
| material | LEATHER |
| color | BLACK |
| mfg_size | N/A |
| right_hand | Y |
| left_hand | N |
| ambidextrous | N |
| other_features | POWDER COATED SPRING CLIP |
| upc | 792695324355 |
| part_number | 127BAN3Z0 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.