Additional information
| Weight | 0.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.6 × 1.9 × 1.3 in |
| dimension | 1.25 X 1.90 X 5.60 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 3.5" |
| handle_material | GLASS FILLED NYLON |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 8.7500 |
| closed_length | 5.1900 |
| weight | 6.2000 |
| other_features | ASSISTED OPENING, BALL BEARING |
| upc | 794023008241 |
| part_number | K221KKP |
| Brand |






Reviews
There are no reviews yet.