Description
FEATURES:-Laserguard®-Polymer black -Front activation-Trigger guard-Factory sighted at 50′-Red laser-For Ruger LCP II
FEATURES:-Laserguard®-Polymer black -Front activation-Trigger guard-Factory sighted at 50′-Red laser-For Ruger LCP II
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.3 × 3.3 × 2.2 in |
| dimension | 2.20 X 3.25 X 5.30 |
| master_on | N |
| upc | 610242008469 |
| no_sale_to_puerto_rico | NO SALE TO PUERTO RICO |
| no_sale_to_guam | NO SALE TO GUAM |
| activation | INSTINCTIVE-FRONT |
| adjustable | Y |
| beam_size | .5" @ 50' |
| material | POLYMER |
| beam_color | RED |
| power_output | 3.3MM DIODE |
| laser_type | TRIGGER GUARD LASER |
| checkering | NO |
| finger_grooves_y | NO |
| color | BLACK MATTE |
| part_number | LG497 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.