Description
FEATURES:-Kray-Exâ„¢ handle-Stainless Steel blade-Blade: 4.5″-Overall length: 6.5″-Weight: 3.4 oz.-Secure-Ex® Sheath
FEATURES:-Kray-Exâ„¢ handle-Stainless Steel blade-Blade: 4.5″-Overall length: 6.5″-Weight: 3.4 oz.-Secure-Ex® Sheath
| Weight | 0.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.4 × 3.6 × 1.4 in |
| dimension | 1.40 X 3.60 X 7.35 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 4.5" |
| handle_material | KRATON |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 6.5000 |
| closed_length | 0.0000 |
| weight | 3.4000 |
| upc | 705442016250 |
| part_number | 12DBST |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.