Description
FEATURES:-Kray-Exâ„¢ handle-Stainless Steel blade-Blade: 3.25″-Overall length: 5″-Weight: 2.3 oz.-Secure-Ex® Sheath
FEATURES:-Kray-Exâ„¢ handle-Stainless Steel blade-Blade: 3.25″-Overall length: 5″-Weight: 2.3 oz.-Secure-Ex® Sheath
| Weight | 0.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.1 × 3 × 1.4 in |
| dimension | 1.40 X 3.00 X 6.15 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 3.25" |
| handle_material | KRATON |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 5.0000 |
| closed_length | 0.0000 |
| weight | 2.3000 |
| upc | 705442016267 |
| part_number | 12DCST |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.