Description
FEATURES-4.5″ San Mai III® Steel blade-Included sheath-Weight: 6oz
FEATURES-4.5″ San Mai III® Steel blade-Included sheath-Weight: 6oz
| Weight | 0.65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.1 × 2.8 × 2.3 in |
| dimension | 2.25 X 2.80 X 10.05 |
| blade_material | STAINLESS STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 4.5" |
| handle_material | KRATON |
| handle_color | BLACK |
| open_length | 9.2500 |
| closed_length | 0.0000 |
| weight | 6.0000 |
| upc | 705442003595 |
| part_number | 36JSK |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.