Additional information
| Weight | 0.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.8 × 3.1 × 1.6 in |
| dimension | 1.55 X 3.15 X 5.75 |
| blade_material | CARBON STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 2.75" |
| handle_material | ALUMINUM |
| handle_color | SILVER |
| open_length | 7.0000 |
| closed_length | 4.2500 |
| weight | 4.5000 |
| other_features | DUAL ACTION OTF, D2 STEEL, |
| upc | 099654030471 |
| part_number | STGBCTK1SDNS |
| Brand |







Reviews
There are no reviews yet.