Description
FEATURES:-4.2 oz-Dual Action OTF-3.25″ D2 steel blade-4.5″ aluminum alloy handle-7.75″ Overall length
FEATURES:-4.2 oz-Dual Action OTF-3.25″ D2 steel blade-4.5″ aluminum alloy handle-7.75″ Overall length
| Weight | 0.56 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.8 × 4.4 × 1.9 in |
| dimension | 1.95 X 4.35 X 6.80 |
| blade_material | CARBON STEEL |
| number_of_blades | 1 |
| blade_length | 3.25" |
| handle_material | ALUMINUM |
| handle_color | STONE WASH SS |
| open_length | 7.7500 |
| closed_length | 4.5000 |
| weight | 4.2000 |
| other_features | DUAL ACTION OTF, D2 STEEL, |
| upc | 099654026191 |
| part_number | SWCTLWDNS |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.