Description
FEATURES:-5 round capacity-HI-VIZ® Fiber Optic green front sight-Adjustable rear sight-Synthetic grip-Stainless steel frame & cylinder-Glass bead finish-Single/Double action
FEATURES:-5 round capacity-HI-VIZ® Fiber Optic green front sight-Adjustable rear sight-Synthetic grip-Stainless steel frame & cylinder-Glass bead finish-Single/Double action
| Weight | 7.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.9 × 11 × 3.8 in |
| dimension | 3.80 X 11.00 X 19.85 |
| drilled_and_tapped | Y |
| upc | 022188703504 |
| s&w_perform_center | Y |
| cylinder_capacity | 5.0000 |
| frame_color | STAINLESS |
| hammer_type | CHORME TEAR DROP |
| trigger_type | TARGET-312" |
| weight_in_ounces | 59.5000 |
| no_sale_to_guam | NO SALE TO GUAM |
| barrel_length_in_inches | 3.5000 |
| sight_type | ADJUSTABLE |
| grips_material | RUBBER |
| barrel_finish | STAINLESS |
| frame_designation | X FRAME |
| caliber | .460 S&W MAGNUM |
| no_sale_to_virgin_islands | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
| no_sale_to_puerto_rico | NO SALE TO PUERTO RICO |
| part_number | 170350 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.