Additional information
| Weight | 12.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 47.8 × 13.6 × 4.9 in |
| dimension | 4.90 X 13.65 X 47.75 |
| hinged_floorplate | N |
| upc | 706397939496 |
| swivel_studs | N |
| recoil_pad | Y |
| checkering | N |
| type_of_rifle | SPORTING RIFLE |
| metal_color | GREEN |
| weight_in_pounds | 7.6 |
| stock_color | CAMOFLAGE |
| sights | N |
| detachable_magazine | Y |
| no_sale_to_puerto_rico | Puerto Rico |
| magazine_capacity | 5.0000 |
| overall_length_in_inches | 41.5000 |
| barrel_length_in_inches | 20.0000 |
| stock_material | SYNTHETIC |
| metal_finish | COLORED |
| rate_of_twist | 1:7.5" |
| type_action | BOLT |
| caliber | 6MM CREEDMOOR |
| other_features | HYBRID PROFILE CARBON FIBER |
| no_sale_to_virgin_islands | Virgin Islands |
| part_number | BAW9206CMCFGA |
| Brand |







Reviews
There are no reviews yet.