Description
FEATURES:-Caliber: 12 Gauge-Barrel: 28″-Gloss Oil Black Walnut Stock-Overall length: 45.75″-Weight: 6 lbs 9 oz
FEATURES:-Caliber: 12 Gauge-Barrel: 28″-Gloss Oil Black Walnut Stock-Overall length: 45.75″-Weight: 6 lbs 9 oz
| Weight | 8.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 10.1 × 3.6 in |
| dimension | 3.55 X 10.15 X 37.00 |
| swivels_studs | NO |
| upc | 023614740667 |
| light_modified | N |
| incl_cyl_tube | N |
| incl_skeet_tube | N |
| incl_imp_cyl_tube | Y |
| incl_modified_tube | Y |
| metal_color | BI-TONE |
| incl_imp_mod_tube | N |
| incl_full_tube | Y |
| includes_x-full_tube | N |
| internal_choke_tubes_y | Y |
| stock_style | FIELD |
| other_features | ENGRAVED SILVER ALLOY RECEIVER |
| stock_color | WOOD |
| stock_material | WALNUT |
| recoil_pad | Y |
| montecarlo | N |
| checkering | Y |
| overall_length_in_inches | 43.7500 |
| barrel_length_in_inches | 26.0000 |
| metal_finish | BLUED |
| weight | 6.42 |
| max_chamber_size | 3" |
| action_type | OVER/UNDER |
| gauge | 12 |
| part_number | 0182093005 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.