Description
FEATURES:-Semi-fancy Walnut Monte Carlo stock-Rubber butt plate-Single stage trigger-23″ barrel-Folding leaf sight-Pearl front sight-5-round magazine
FEATURES:-Semi-fancy Walnut Monte Carlo stock-Rubber butt plate-Single stage trigger-23″ barrel-Folding leaf sight-Pearl front sight-5-round magazine
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46.6 × 11.1 × 4.4 in |
| dimension | 4.45 X 11.05 X 46.65 |
| sights | Y |
| upc | 4046654004397 |
| swivel_studs | Y |
| recoil_pad | N |
| checkering | Y |
| type_of_rifle | SPORTING RIFLE |
| metal_color | BLUED |
| weight_in_pounds | 7.5 |
| stock_color | WOOD |
| hinged_floorplate | N |
| other_features | MATCH 54 ACTION, |
| detachable_magazine | Y |
| magazine_capacity | 5.0000 |
| overall_length_in_inches | 42.3000 |
| barrel_length_in_inches | 23.0000 |
| stock_material | WALNUT |
| metal_finish | BLUED |
| rate_of_twist | 1:16.5" |
| type_action | BOLT |
| caliber | .22 LONG RIFLE |
| part_number | 000439 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.