Additional information
| Weight | 19.05 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 47.3 × 15.4 × 6.2 in |
| dimension | 6.20 X 15.40 X 47.30 |
| sights | N |
| upc | 4046654111613 |
| swivel_studs | N |
| recoil_pad | N |
| checkering | Y |
| type_of_rifle | SPORTING RIFLE |
| metal_color | BLUED |
| weight_in_pounds | 7.7 |
| stock_color | WOOD |
| hinged_floorplate | N |
| other_features | HEAVY BARREL, |
| detachable_magazine | Y |
| magazine_capacity | 5.0000 |
| overall_length_in_inches | 38.2000 |
| barrel_length_in_inches | 21.4000 |
| stock_material | HARDWOOD |
| metal_finish | BLUED |
| rate_of_twist | 1:16.5" |
| type_action | BOLT |
| caliber | .22 LONG RIFLE |
| part_number | 015539 |
| Brand |





Reviews
There are no reviews yet.