Additional information
| Weight | 1.95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 4.2 × 3.3 in |
| dimension | 3.30 X 4.20 X 15.00 |
| target_turrets | N |
| upc | 000381005328 |
| includes_rings | N |
| locking_turrets | N |
| side_parallex_adj | Y |
| type_of_reticle | PLEX |
| lens_caps_included | N |
| adj_parallax | N |
| type_of_scope | RIFLE |
| front_lens_in_mm | 44.0000 |
| length_in_inches | 13.2000 |
| weight_in_ounces | 20.0000 |
| finish | BLACK MATTE |
| field_of_view_at_100_yards | 37.6-10.1 |
| tube_diameter | 1" |
| power | 3-15 |
| part_number | 200532 |
| Brand |







Reviews
There are no reviews yet.