Description
FEATURES:-Molded non-slip foam shoulder pad provides added comfort, even w/ heavy firearms-Back of pad is textured for a positive, non-slip grip-Thumb loop for easy carrying-Metal sling swivels are included
FEATURES:-Molded non-slip foam shoulder pad provides added comfort, even w/ heavy firearms-Back of pad is textured for a positive, non-slip grip-Thumb loop for easy carrying-Metal sling swivels are included
| Weight | 0.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.1 × 5.1 × 1.3 in |
| dimension | 1.25 X 5.05 X 19.05 |
| material | PADDED CORDURA NYLON |
| color | BLACK |
| swivel_width | 1.25" |
| padded | Y |
| sling_adj_buckle | Y |
| locking_loop_style | N |
| upc | 023614491163 |
| part_number | 12232579 |
| Brand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.