Description
The Hybrid Hunter Super X Pump shotgun Dipped camo stock, Perma-Cote FDE finish on barrel and receiver, back-bored barrel, Invector-Plus Interchangeable Choke Tube System, hard chrome bore and chamber, TRUGLO fiber-optic front sight.
The Hybrid Hunter Super X Pump shotgun Dipped camo stock, Perma-Cote FDE finish on barrel and receiver, back-bored barrel, Invector-Plus Interchangeable Choke Tube System, hard chrome bore and chamber, TRUGLO fiber-optic front sight.
| Weight | 9.150 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.500 × 9.000 × 3.000 in |
| upc | 48702018343 |
| Brand | |
| barrel_length | 28 |
| sights | Bead TruGlo Fiber Optic |
| capacity | 3+1 |
| firearm_action | Pump Action |
| finish | Permacote Flat Dark Earth |
| color | FLAT DARK EARTH |
| grip | Realtree Timber Camo |
| chamber | 3.5" |
| drilled_or_tapped | false |
| receiver | Aluminum Alloy |
| magazine | |
| stock | Composite Realtree Timber Camo |
| caliber_or_gauge | 12 GAUGE |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.